NOWE POKOJE CZEKAJĄ NA NASZYCH GOŚCI - ZAPRASZAMY DO FRYSZTAKA


Szanowni Państwo !
Po 8 latach prac budowlanych dobiegła końca modernizacja części noclegowej GOSiRu. Tegoroczny wkład pracy kadry Ośrodka Sportu pozwolił na dokończenie ostatnich czterech pokoi, które składają się na całość bazy. Zaangażowanie pracowników pozwoliło zamknąć wszystkie prace wykończeniowe mieszcząc się w stosunkowo niskim budżecie jak na taką inwestycję... 
Modernizowane pokoje 

Wykaz prac modernizacyjnych etapu 2018: 
wykonano instalacje kanalizacyjne w 4 łazienkach,
wykonano instalacje wodne w 4 łazienkach,
wykonano instalacje centralnego ogrzewania,
zakupiono i zamontowano kaloryfery,
dokończono instalacje elektryczne w 4 pokojach i łazienkach,
zakupiono i ułożono płytki na korytarzu,
zakupiono i ułożono płytki wraz ze wstawieniem luster w 4 łazienkach,
wykonano szpachlowanie sufitów wraz z malowaniem pokoi,
zamontowano lampy w łazienkach i pokojach oraz korytarzu,
zamontowano lampy z modułami awaryjnymi na korytarzu,
zamontowano zabezpieczenia w skrzynkach elektrycznych,
zakupiono 11 łóżek z materacami i 8 szafek nocnych,
zamontowano wykładziny panelowe,
wstawiono drzwi do pokojów i łazienek,
zakupiono i zamontowano umywalki wraz z osprzętem, prysznice wraz z osprzętem, WC,
Prace modernizacyjne dobiegły końca ale aby pokoje były w pełni wyposażone niezbędny jest zakup rolet i kompletów pościelowych oraz zakup szaf. W kolejnych krokach przewidujemy działania w celu poprawy wystroju wnętrz. W planach mamy między innymi wykonanie galerii z frysztackich szlaków turystycznych i atrakcyjnych miejsc naszej gminy.


Modernizowany pokój wraz z nowymi łóżkami

Obecnie dysponujemy 50 miejscami noclegowymi. Pokoje wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Nasi goście mają do dyspozycji internet bezprzewodowy dostępny w całym budynku oraz TV. W bazie noclegowej znajduje się stołówka oraz sala wielofunkcyjna. Parter obiektu dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych - oprócz podjazdu w bazie dostępna jest specjalnie przygotowana łazienka oraz pokój pozwalający swobodnie wiecheć wózkiem inwalidzkim. 
Modernizowane pokoje oraz montaż łóżek

Grupy sportowe oraz goście indywidualni  mogą skorzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych, na które składają się dwa boiska piłkarskie, kort tenisowy, zewnętrzna siłownia, sala gimnastyczna, plac zabaw, boisko plażowe, drewniana altana z miejscem do grillowania oraz otwarte baseny kąpielowe dostępne w sezonie letnim.

Modernizowany odcinek korytarza

Przypominamy, że prace modernizacyjne rozpoczęły się w 2011 r. W ramach inwestycji zmodernizowano część administracyjno-socjalną, część noclegową, salę gimnastyczną i płytę boiska piłkarskiego. Wykonano także zjeżdżalnię wodną oraz kort tenisowy. Z biegiem czasu do inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych dołączyła siłownia zewnętrzna oraz drewniana altana. Udało się również wykonać utwardzenie placu przy budynku wraz z wykonaniem płyty odbojowej i chodnika prowadzącego do kortu tenisowego wzdłuż, którego postawiono latarnie oświetlające nie tylko sam chodnik ale także część głównej płyty piłkarskiej oraz boisko rekreacyjne. 


 tak było.....                                                          tak jest ......

  tak było.....                                                          tak jest ......

WYKAZ ŚRODKÓW UNIJNYCH: 
-----------
1. MODERNIZACJA I ROZBUDOWA OBIEKTÓW REKREACYJNO-SPORTOWYCH GMINNEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI WE FRYSZTAKU.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 20013.
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1.697.306,18 zł (słownie: Milion sześćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy, trzysta sześć złotych i osiemnaście groszy).
------------
2. UTWARDZENIE PLACU PRZY BUDYNKU GOSIR:
Inwestycja została wykonana poprzez realizację projektu na przyznanie pomocy w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" Kwota dofinansowania utwardzenia placu wynosi 56600 zł (słownie pięćdziesiąt sześć tysięcy sześćset złotych).
------------
 3. SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA:
Zewnętrzna siłownia wybudowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 21 212,08 zł. (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy dwieście dwanaście złotych, osiem groszy). Eko-siłownia – Wykonanie robót budowlanych oraz zainstalowanie urządzeń treningowych.  Był to projekt w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
------------
Suma środków Unijnych tworzących infrastrukturę sportowo-rekreacyjną na terenie Ośrodka wynosi: 1775118,26 zł (słownie: milion siedemset siedemdziesiąt pięć tysięcy, sto osiemnaście złotych i dwadzieścia sześć groszy).

 Boiska piłkarskie po modernizacji

Jako Ośrodek Sportu możemy pochwalić się nie tylko samymi obiektami ponieważ zawsze najważniejszym elementem takich inwestycji jest to czy efekt końcowy cieszy się zainteresowaniem. Nasza baza z raku na rok zyskuje nowych gości. Istotą działalności jest również to, że ośrodkowe noclegi  sprzedają się  nie tylko w sezonie letnim ale przez cały rok.  Dużym zainteresowaniem cieszą się także sale, które są wynajmowane na imprezy rodzinne. 

 Szlak kajakowy rzeki Wisłok                    Szlak pieszy  "Kamienne Herby" 
/GOSiR Frysztak jest administratorem obydwu szlaków/

Dodatkowo goście korzystający z naszych obiektów mają do dyspozycji szlak kajakowy, którego GOSiR jest administratorem  oraz szlaki piesze takie jak "Kamienne Herby", "Schrony" czy "Góra Chełm".Obecnie trwają prace nad utworzeniem szlaków rowerowych, które mają być kolejnym elementem rozwoju turystyki w gminnie Frysztak. 
Przykładem efektów naszej pracy są rezerwacje bazy noclegowej z dwuletnim wyprzedzeniem za co serdecznie dziękujemy. 
Wykaz obozów na wakacje 2018 - kliknij tu  


Zapraszamy do korzystania z naszych obiektów:
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata


JAK ZMIENIAŁ SIĘ GOSiR FRYSZTAK 
LATA 1987 - 2018
-------------------------------------------------------------

GALERIA 1 - JAK ZMIENIAŁ SIĘ GOSIR 2012 - 2015  (środki Unijne) - KLIKNIJ TU
GALERIA 2 - GOSIR PRZED MODERNIZACJĄ 1987 - 2016  - KLIKNIJ TU 
GALERIA 3 WNĘTRZA PRZED I PO MODERNIZACJI  2012 - 2016 - KLIKNIJ TU 
GALERIA 4 - REMONT PODDASZA (ETAP I) 2016  - KLIKNIJ TU
GALERIA 5 - REMONT PODDASZA (ETAP II) 2017 - KLIKNIJ TU 
GALERIA 6 - REMONT PODDASZA (ETAP III) 2018 - KLIKNIJ TU 
Powrót do 30 lat Ośrodka Sportu - kliknij tu